Ölmez Ağacın peşinde

Yazar : Artun Ünsal
Kitap Adı : Ölmez Ağacın Peşinde – Türkiye’de Zeytin ve Zeytinyağı
Yayınevi : YKY
ISBN : 9789750806254
Okunduğu Tarih : EKİM
Sayfa Sayısı : 281

 

Zeytin ve zeytinyağı üzerine Anadolu coğrafyası özelinde hazırlanılmış çok az sayıda kaynak var.  Artun Hoca’nın hazırladığı bu kitapta o az sayıdaki eserler arasında güncelliğini yitirmeyenlerden.

Aklınızın bir kenarında emeklilikte EGE’nin güzel bir köyünde zeytin yetiştirmek varsa ya da Selim Ellialtı gibi zamana yenilmeyen evladiyelik bir işim olsun diyorsanız eğer okumanız gereken ilk kitap Ölmez Ağacın Peşinde. Toplam da 10 bölümden oluşuyor. Her bir bölümü ayrı ayrı birer kitap olacak kadar fazla detaya sahip olması yazarın işini hiç kolaylaştırmamış.

Zeytin ve zeytinyağı kültürünü ve Türkiye’nin bu işe ne kadar hakim olduğunu anlamak kısacası genel bir fikir edinmek için bir defa okunması yeterli. Ancak satır aralarında ki gizli detayları ortaya çıkarmak isteniyorsa ikinci bir defa daha okunması elzem.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Copyright © 2014. Created by Meks. Powered by WordPress.